2 dienas
Ilgums
Vidējs
Grūtības pakāpe
Pavasaris – Rudens
Sezona
10+
Vecums

Piedzīvojumu sāksi ar vidējas grūtības pakāpes pārgājienu dodoties gar straujo Rauni un pēc tā ietecēšanas Raunas upē turpināsi gājienu gar to. Nākošajā dienā laidīsi ar elektrisko velosipēdu laižot pa skaistākajiem dabas objektiem Cēsu apkārtnē. Katru no šiem posmiem tu veiksi individuāli bez grupas vadītāja, bet ar detalizētu plānu pēc kura vadīties.

Aktivitātes

 • Pārgājiens: Raunis

  Šī ir viena no mūsu mīļākajām bērnības takām un tāpēc šo pārgājiena maršrutu zinām jau kopš senseniem laikiem, bet pēdējā laikā tas ir kļuvis salīdzinoši populārs arī plašākām laužu masām. Pārgājiens ved gar upi Raunis, kura ir viena no skaistākajām Latvijas upēm, jo tās krastos ir ļoti daudz smilšakmens atsegumi (ieži), bet turpinās gar upi Rauna ar ne mazāk iespaidīgiem skatiem.
  Taka kas ved gar upi nav labiekārtota, tāpēc vietām nāksies brist cauri brikšņiem un šķērsot upi pār kokiem, kas padara šo pārgājienu papildus izaicinošu, bet ne mazāk foršu. Raunis ir salīdzinoši neliela upīte ar platumu 3-5m, bet tās kritums ir diezgan liels un tāpēc tā ir strauja kā rezultātā tās krasti nav pārpurvojušies un viegli pieejami. Kopumā gar Rauni noiesim ap 11km līdz tā ieteikai upē Rauna.
  Raunas upe ir lielāka par Rauni un tās platums ir ap 5-10m. Gājiens gar Raunas upi ir grūtāks nekā gar Rauni, jo nogurums liek par sevi manīt un arī reljefs ir lielāks. Tās krastos esošie ieži var sasniegt pat 40m augstumu un līdz ar to gājienā gar to būs jākāpj kalnos un jālien lejās. Gar šo upi sanāks noiet aptuveni 7km līdz tās ietekai Gaujā, līdz kurai ejot pa ceļam varēsi apjūsmot augstāko dzelzceļa tiktu Baltijā pie kura notikušas Cēsu kaujas un kurš redzams filmas “Dvēseļu putenis” nobeigumā ar igauņu bruņu vilcieniem.

  Pārgājiena garums: ~18km | Augstuma starpība: 320m | Grūtības pakāpe: vidēji grūts

 • Elektro velo: Cēsu apkārtne

  Elektro velo posms ir pa Cēsu apkārtnes mūsuprāt skaistākajām vietām. Būs gan Gauja, gan ieži, gan arī kāda ala un vēl citi forši dabas objekti Tas sāksies no nakšņošanas vietas (apmetnes) un beigsies Cēsīs. Ceļa segums ir ~10% meža ceļi, ~60% grants un ~30% asfalts. Cēsu apkārtne ir salīdzinoši kalnaina un lai nokļūtu uz apskates objektiem ir jābrauc pa kalnainu apvidu, tāpēc rēķinies, ka nāksies gan mīt kalniņos, gan arī braukt no tiem lejā.

  Velo posma garums: ~30km | Augstuma starpība: 200m | Grūtības pakāpe: viegls

Nakšņošana

 • Apmetne: Rauna

  Apmetnes vieta “Rauna” atrodas pie Raunas upes ietekas Gaujā. Tajā ir pieejamas vairākas ugunskura vietas un diezgan līdzena vieta teltīm ar nelielu zālāju. Apmetne ir koku ieskauta, tāpēc tajā ir iespējams nakšņot gan FIFI guļamtīklā, gan teltī kokos. Šajā vietā ir ierīkota arī smuka točiņa (WC) un daži galdiņi. Tā kā tā ir publiska un viegli pieejama laivotāju atpūtas vieta Gaujas krastā, tad rēķinies, ka tuvumā varētu atrasties vēl kāda cita persona. Tāpēc nav garantijas, ka tev būs privātais ugunskurs vai galds, bet nevajag ķert kreņķi, ja tāds nebūs, jo šeit ir pietiekoši daudz vietas, lai ierīku apmetni neizmantojot jau tur esošos galdus. Piebraukšana tai ar automašīnu ir slēgta un tuvākā stāvvieta atrodas aptuveni 1-2km attālumā no apmetnes, bet uz apmetni iet meža ceļš un tāpēc tai var ērti piebraukt ar velo.

 • Kas IR iekļauts
  • Elektro velo ar inventāru
  • Nakšņošanai nepieciešamās lietas
  • 1. dienas vakariņu izejvielas
  • 2. dienas brokastu izejvielas
  • Piedzīvojuma individuālais plāns un maršruts
 • Kas NAV iekļauts
  • Drošības nauda par inventāru (100eur)
  • Pārtika un ēdiens ārpus iekļautajām ēdienreizēm
  • Dzērieni (mēs nodrošinām ūdeni bez maksas)
  • Nokļūšana uz Piedzīvojuma starta vietu
  • Nokļūšana no Piedzīvojuma beigu vietas
 • Tas cik labi tu jutīsies Piedzīvojumā un vai tas būs izdevies lielā mērā atkarīgs no apģērba, tāpēc noteikti izvērtē kā ģērbsies. Labāk, lai ir kāda lieka drēbe ko novilkt, nekā salst un nav ko uzvilkt, bet noteikti nevajag arī pārspīlēt.

 • Par ko jārūpējas pašam
  • Laikapstākļiem un aktivitātēm piemērotu apģērbu
  • Siltu guļammaisu, gulēšanai mūsu nodrošinātajā vietā
  • Ēdienu un dzērieniem ārpus iekļautajām ēdienreizēm
  • Labu un pozitīvu garastāvokli

Piedzīvojuma ekipējums

 • Pārgājiens

  Pārgājienā nav nekādas īpašās prasības, atliek tikai uzmaukt somu plecos un maukt uz priekšu, tāpēc tev pašam būs nepieciešama pārgājiena soma, kurā salikt visas nepieciešamās attiecīgās dienas lietas. Optimnāli tā varetu būt 20-30L liela mugursoma, lai pietiktu vieta gan uzkodām pa ceļam, gan ūdenim, gan kādām nelielām maiņas drēbēm, jo nevar zināt kas var notikt pa ceļam. Papildus iešanas komfortu radīs pārgājiena apavi. Ar speciāliem pārgājiena apaviem ir pavisam cita “di*šana” un komforts, bet ja nav nekādi speciālie no “outdoor” preču veikala, tad noteikti nevajag skriet uz veikalu pakaļ un tādus pirkt, jo derēs arī sporta apavi. Principā galvenais, lai tie būtu ērti un ar laķenēm kājās galīgi nebūtu laba doma doties.
  Pārgājieni ir pa kalniem un lejām, pa takām un brikšņiem, pa sausām vietām un slapjiem purviem. Tie ir dažādi atkarībā no maršruta un nevajag cerēt, ka viss būs easy tik “easy” kā apmī*zt divus pirkstus vai palaist purkšķīti. Jo lielāki šķēršli tajā būs, jo lielāks būs gandarījums un prieks pēc tā, tāpēc nevajag dusmoties, ja atkal sanāk samērcēt kājas, iekrist kādā upītē vai cīnīties ar brikšņiem.

  Noteikti vajag papildus atcerēties arī par lietām, kas varētu nebūt tik foršas. Šī ziema Latvijā bija sasodīti sūdīga, nu vismaz mums sniega fanātiem, bet tā bija labvēlīga dažādiem kukaiņiem un insektiem. Runā, ka šī iemesla dēļ ir savairojušies daudz odi un ērces. Mūsu maršrutos tie varētu nebūt izņēmums, negarantējam to, ka ielienot mežā uzreiz būs ērce pakaļā, bet sava veida profilakse ir vajadzīga un būtu baigi forši, ja būtu kāda attiecīgā pote. Ja potes nav, tad nevajag uzreiz norakt pārgājiena būtību kā tādu, bet tad jābūt daudz uzmanīgākam. Tas pats arī ar odiem, noteikti būs nepieciešams kāds pretodu lī∂zeklis patīkamākai atpūtai, ja vien negribās uzkačāt rokas tos gaiņājot vai sitot.

 • Elektro velo

  Katram no dalībniekiem tiek iedalīts elektro velosipēds. Tas nenozīmē to, ka tas brauks tavā vietā un varēs tikai spiest gāzi grīdā, būs vien pašam arī jāminās vienkārši tas palīdz to darīt un ĻOTI atvieglo mīšanās procesu grūtākos brīžos, it īpaši novērtēsi to brīžos, kad vajadzēs uzmīties kalnā. Velosipēds (tā baterija) būs pilnībā uzlādēts un ar to vajadzētu pietikt attiecīgās dienas maršrutam. Cik lielu attālumu (km) un laiku ar to nobrauksi ir atkarīgs no tava braukšanas stila kā jau visām ar papildus enerģiju darbināmām ierīcēm, bet pēc specifikācijas ar to ir iespējams nobraukt pat līdz 100km lielu attālumu. Pēc baterijas izlādes ar to var braukt tāpat kā ar jebkuru parasto kalnu velo, tāpēc nebūs tā, ka pēc tam tev to nāksies stumt – vienkārši nebūs vairs palīgs un atvieglotais mīšanās režīms.
  Tas tev tiks iedots ideālā kārtībā un tieši tādā pašā stāvoklī un kārtībā mēs to gribēsim saņemt atpakaļ. Tas ir paredzēts braukšanai pa meža, grants un asfalta ceļiem. Velosipēds nebūs piemērots un mēs neatļausim ar to braukt ārpus braukšanai paredzētā seguma. Ja ir vēlme ar velo paārdīties, palēkāt vai visādi citādi izmantot to kā mēs to neesam paredzējuši, tad tas noteikti nebūs piemērots un netiks atļauts.

Nakšņošanas iespējas

 • Telts kokā

  Piedāvājam unikālu pieredzi nakšņot teltī, kas atrodas gaisā starp kokiem. Nē tas nebūs koku galotnēs, bet gan 1-2m no zemes un ja atļaus attiecīgā atpūtas vieta, tad varbūt arī augstāk. Šī ir speciāla telts, kas tiek nostiprināta starp 3 kokiem un tādā veidā tā arī turās gaisā. Vai tas ir droši? Jā tas ir ļoti droši un forši. Citiem tas patīk, bet citiem ne pārāk, mums pašiem ļoti patīk šis produkts, tāpēc arī paši to bieži izmantojam savos dabas Piedzīvojumos. Katrā ziņā tas būs kaut kas jauns un kāpēc nepamēģināt kaut ko jaunu un nebijušu. Šī noteikti ir instagram un pinterest cienīga naktsmītne.

 • Telts

  Piedzīvojumā ir iespējams nakšņot jau tradicionālkajā aktīvās atpūtas naktmnītnē teltī. Tā nebūs milzīga un nebūs arī riktīgi maza, tā bvūs vidēja izmēra 2 vietīga teltis. Telti tev nāksies uzcelt pašam, bet nevajag jau priekšlaicīgi ķert kreņķi, ja tev cešana nav tava padarīšana. Mūsu teltis ir viegli uzceļamnas un tāpēc tev tas nesagādās nekādas problēmas. Mūsu telts uzcelšanas rekords ir 10sec, varbūt gribi pieņemt izaicinājumu un to pārspēt? Lai teltī būtu ērtāka gulēšana mēs esam parūpējušies par piepūšamo matracīti, bet tev pašam nāksies parūpēties par siltu guļammaisu un spilvenu ko likt zem galvas.
  Telts ir paredzēta tikai gulēšanai un tāpēc ēdieni, dzērieni, smēķi un citas tml. lietas nāksies baudīt ārpus tās. Ja Piedzīvojumā dosies ar savu otru pusīti, tad drīkstēs arī teltī nokapāties, bet nu tad tikai jāskatās, lai nekas neiet pa gaisu :))

 • Tīkls kokā

  Vai esi dzirdējis par tādu lietu kā tīkls kokā? Mēs paši to saucam par “spaideru” un ļoti liela daļa par to nebūs ne dzirdējusi, kur nu vēl redzējuši vai baudījuši atpūtu tajā. Kāpēc spaiders? Tāpēc, ka ir sajūta it kā gulētu zirnekļa tīklā. Tas tiek uzstādīts aptuveni 1.60m – 2m virs zemes starp 3 kokiem, skats un sajūtas guļot tajā ir fantastiskas. Protams, var to uzkārt vēlmju un iespēju robežās arī augstāk. Atliek tikai paņemt paklājiņu, guļammaisu un līst augšā baudīt spaidera burvību. Būs bauda, neliels adrenalīns un pacilājoša sajūta guļot dažas pēdas virs zemes lūkojoties koku galotnēs.

 • Guļamtīkls

  Mēs savos Piedzīvojumos izmantojam superīgos FIFI guļamtīklus. Tautā guļamtīkls ir pazīstams arī kā hammoks (hammock). Guļamtīkls ir kaut kas līdzīgs parastajam šūpuļtīklam, bet pielāgots un piemērots nakšņošanai dabā. Lai gulēšana guļamtīklā būtu daudz patīkamāka papildus komfortam komplektā nāk – odu tīkls, kas pasargās pret odu kodumiem, lietus pārsegs, kas pasargās no lietus un siltinājums ko liek apakšā, lai naktī nesaltu mugura. Saliekot kopā šo kombināciju un ielienot savā guļammaisā var baudīt foršu pieredzīti nakšņošanai dabā. Daudzi saka, ka pēc tādas gulēšanas sākot mugura, bet tas ir tikai no nepareizas gulēšanas tehnikas. Mēs Piedzīvojumi kopā ar FIFI atvedām šo ideju no ārzemēm DAUDZUS gadus atpakaļ un tāpēc uzskatām sevi par sava veida guļamtīklu profesionāļiem, tāpēc noteikti tev varēsim ierādīt labākos gulēšanas paradumus tīklā, lai nakts tajā būtu pēc iespējas patīkamāka un kas zin, varbūt pēc šī nakts Piedzīvojuma pats izvēlēsies savu FIFI guļamtīklu, lai aizmirsu gulēšanu teltī pavisam.

Ko man vēl vajadzētu zināt?

 • Šis Piedzīvojums kā jau visi mūsu Piedzīvojumi nav domāts čīkstētājiem un pīkstētājiem, bet gan tiem kas vēlas izkāpt no komforta zonas. Ja ir vēlme čīkstēt un būt īgnam par sīkumiem, tad šis nebūs īstais Piedzīvojums, jo mēs savos Piedzīvojumos vēlamies redzēt pozitīvus ceļotgribētājus, tāpēc “kasīties” gribētājiem tajā nebūtu īstā vieta. Mums pa lielam būs vienalga, ja tev kaut kas nepatiks.

  Piedzīvojums nav ekstrēmi sarežģīts un nav arī pastaiga pa Vecrīgu. Klintīs nekāpsim un 100km dienā neiesim, bet kaut kādu nelielu fizisko piepūli tas tomēr prasa un ar to ir jārēķinās.

  Piedzīvojums ir domāts TIKAI tiem, kas māk saudzīgi izturēties pret svešu mantu. Mēs tev dodam savu personīgo inventāru un vēlamies to saņemt atpakaļ tādu pašu kādu tev to iedevām. Ja mēs tev dodam velo, tad ar to nedrīkstēs lēkat pa saknēm, raut ratā vai veikt tml. darbības. Ja mēs tev dodam laivu, tad sagaidām, ka tu brauksi ar to izvairoties no zariem. Ja mēs tev iekārtojam naktsmītni, tad mēs sagaidām, ka ēdienu un dzērienus lietosi ārpus tās, ka arī pirms tajā dodoties iekšā novilksi apavus. Mēs sagaidām, ka saudzēsi mūsu inventāru un izturēsies pret to ar vislielāko cieņu un uzmanību.

  Un vēl – daļai mūsu inventāra ir svara ierobežojums, tāpēc dalībnieka max. svars nedrīkst pārsniegt 110kg un tas domāts nevis vidējais, kad viens sver 70kg un otrs 150kg, bet gan personas svars nedrīkst pārsniegt 110kg. Nevajag apvainoties, bet tomēr nevienam ar laivu negribās noslīkt Gaujā vai salauzt velo rāmi.

  Ja gadījumā gribi piečakarēties un teikt, ka tagad tašu jābūt pašizolācijai un jāsēž mājās, tad te būs neliels info par to kas ir pašizolācija.

  * Pašizolācija – cilvēks drīkst atstāt savu mājvietu, bet jāievēro sociālā distancēšanās – 2 metri no citiem cilvēkiem. Tāpat šis cilvēks drīkst doties pastaigāties svaigā gaisā.

Papildus informācija

Elektro velo inventārsElektro velosipēds, Ķivere, Velo saslēdzējs
Naktsmītnes veidsFIFI guļamtīkls, Telts, Telts kokā
Max. cilvēku skaits2 personas
MājdzīvniekiNav piemērots ar mājdzīvniekiem
NeforšaisBrikšņi, Ērces, Odi
 • 1

  09:30 – 10:00 Ierašanās Piedzīvojuma starta vietā

  Pirms Piedzīvojuma mēs tev iedodam skaidras norādes par Piedzīvojuma starta vietu. Uz šo starta vietu tev ir nokļūst paša spēkiem. Tu vari nokļūt gan pats ar savu personīgo transportlīdzekli, gan ar sabiedrisko transportu. Ņemot vērā šī brīža aktuālo situāciju būtu labāk, ja tu ierodies ar personīgo transportu. Starta vieta ir pieejama arī ar sabiedrisko transportu, bet “you know” ir taču tas vīruss un ar sabiedrisko transportu drošības nolūkot labāk šobrīd nepārvietoties.
  2

  10:00 – 10:30 Piedzīvojuma sākums

  Tu tiec iepazīstināts ar individuālā Piedzīvojuma plānu un visu kas tevi sagaida turpmākās 2 dienas. Ja tu esi atbraucis ar savu personīgo auto, tad mēs ievērojot visus drošības noteikumus saudzīgi to nogādājam uz Piedzīvojuma beigu vietu, lai tas nedaudz atpūšas un gaida tevi ierodamies atpakaļ priecīgu un laimīgu pēc Piedzīvojuma beigām.
  3

  10:30 – 16:00 Pārgājiena Piedzīvojums

  Ar nelielu somu plecos priekš attiecīgās dienas pārgājiena vajadzībām tu dodies pārgājienā. Ja jau dievs tev ir devis kājas, tad ir tās jāizmanto un jāiet. Pārgājiens ir plānots tā, lai to noietu līdz galam laicīgi nav jāskrien nenormālā temptā, bet nav arī tā, ka ik pēc 100m varēsi baudīt stundu garas pauzītes. Principā rēķinām tā noiešanai nepieciešams vidējs temps ar dažām īsākām pauzītēm un vienu garāku pusdienām.   
  4

  16:00 - 18:00 Pārgājiena Piedzīvojuma beigas

  Tavs pārgājiena Piedzīvojuma ilgums un beigu laiks ir atkarīgs no tava iešanas tempa. Ceram, ka neesi baigi maucis un mēģinājis no sevis izspiest Fadejevu, bet gan to izbaudījis un galapunktu sasniedz ar priecīgu seju nevis izbesījies, kā veca ķēve.
  5

  17:00 – 22:00 Vakarēšana

  Apmetnē tevi sagaida viss nepieciešamais inventārs, lai tu varētu izbaudīt vakarēšanu un nakts mieru. Mēs esam parūpējušies gan par to ko tu ēdīsi, gan arī par to kur tu gulēsi, tāpēc atliek tikai pašam to visu pēc mūsu smalkās instrukcijas sagatavot sev izmantojamā formātā un parūpēties par labu garastāvokli.
  6

  09:00 – 09:30 Celšanās un brokastis

  Svaigā gaisā miegs ir īpašs, tāpēc laiks celties un iekapāt brokastis. Par izejvielām esam parūpējušies mēs, bet tev pašam ir jāparūpējas tikai par to saķīmiķošanu kopā.
  7

  09:30 – 14:00 Elektro velo Piedzīvojums

  Tevi jau gaida pilnībā uzlādēts un sagatavots elektro velo, lai varētu dodies individuālā dienas izbraucienā pa mūsu iepriekš sastādīto maršrutu ar tajā iekļautajām apskates vietām. Visas vietas ir viegli sasniedzamas ar velosipēdu – dažām no tām tu varēsi piebraukt pilnīgi klāt, bet dažās tev vajadzēs velo atstāt un paiet pāris soļus.
  8

  15:00 Elektro velo & Piedzīvojuma beigas

  Mēs tevi sagaidām noteiktā laikā un vietā, bet šajā brīdī Piedzīvojums arī ir beidzies. Tu ar ar nelielu nogurumu un divām izbaudītām dienām bagāžā dodies mājās. Ja uz Piedzīvojumu ieradies ar savu personīgo auto, tad tas tevi šeit sagaida atpūties un gatavs atkal tevi vizināt, bet ja uz Piedzīvojumu ieradies ar sabiedrisko transportu, tad no šejienes mājās varēsi nokļūt ar to. Piedzīvojuma beigu punkts ir ļoti pieejamā un sabiedriskā transporta tuvumā.
Tilts pār Rauni
Raunis
Tilts pār Rauni
Raunis
Raunis
Raunis
Raunis
Raunis
Raunis
Raunis
Raunis
Raunis
Ērgļu klintis