fbpx
Ieeja klientiem
Ar elektro velo pa Latviju
Zaļais dzelzceļš
Melturi - Gulbene - Valga
 • Augusts 2024

  10.08 - 11.08.2024

  VIETU NAV

 • 2

  dienas

 • 145 €

  piedzīvojuma cena

 • 95 €

  Cena ar atlaidi

 • 95 €

  145 €

 • Grūtība (Vidējs)

 • Ar e-velo pa Latviju: Zaļais dzelzceļš
 • 2

  dienas

 • 95 €

  145 €

 • Grūtība (Vidējs)

  • Ar e-velo pa Latviju: Zaļais dzelzceļš
 • 2

  dienas

 • 145 €

  piedzīvojuma cena

 • 95 €

  Cena ar atlaidi

 • Grūtība (Vidējs)

Kas tas ir?

Zaļie dzelzceļi ir velo un pārgājienu maršruti pa bijušajām dzelceļa līnijām Latvijā un Igaunijā. Sliedes šajos posmos ir demontētas, bet ir palikusi lielākā daļa no šo līniju infrastruktūras - stacijas, tilti, dzelzceļa pārbauktuves un viss foršais, lai brauciens ar velo pa šiem posmiem būtu aizraujošs. Mūsu šī velo Piedzīvojuma maršruts vedīs no Melturiem līdz Gulbenei un pēc nakšņošanas tālāk no Alūksnes līdz Valgai. Kopā 2 dienās pa šiem abiem posmiem tie ir pasakaini 190km ar velo, bet posmu no Gulbenes līdz Alūksnei 33km garumā baudīsim un veiksim ar mazbānītī apbrīnojot skatus pa tā logiem. Daļa no mūsu velo maršruta vedīs arī pa Igaunijas dienvidu ceļiem, tāpēc šajā velobraucienā izbaudīsim gan Ziemeļvidzemi, gan arī pavisam nelielu daļu Dienvidigaunijas - 2 valstis, 2 dienu brīvdienu velo tripiņā.

Šis velo brauciens notiek ar moderniem elektro velo, tāpēc lai piedalītos šajā velo braucienā nav jābūt profesionālim vai īpašai sagatavotībai, kā arī nav nozīmes cik esi jauns, vecs, sagrabējis vai kādā krāsā ir tavas apakšbikses. Šis brauciens ir paredzēts ikvienam, kuram ir vēlme uzsēsties uz velo un to ripināt baudot neaprakstāmi skaisto ainavu apkārt, jo tu pats varēsi izvēlēties sev ērtāko distanci un tempu.

Kāpēc mēs to sakām? Tāpēc, ka bieži no potenciālajiem braucējiem dzirdam tekstu: "Es jau neesmu nekāds baigais velo braucējs". Tev nav jābūt baigajam velo spec-nazim, lai piedalītos šajās velobrīvdienās. Tā ir iespēja iemīlēt nedaudz garāku velo distanču braukšanu kā vienkāršajam homo-sapiens, kurš pārsvarā staigā uz divām kājām un sasniegums jau ir aizmīt vasarā līdz Jūrmalai. Nebaidies pievienoties, tu tāds nebūsi viens. Der vienīgi zināt, ka šajā velo Piedzīvojumā noguruma brīžos tev NEBŪS pavadošais transports kas brauks pakaļ un vedīs mājās, bet nāksies izmantot vietējo sabiedrisko transportu kas vairumā vietu būs pieejams, bet ja nebūs, tad būs nedaudz jāpabrauc līdz pieturai vai vilciena stacijai.

Dažreiz liekas, ka elektro velo ir tikai priekš slinkajiem un tā nav nekāda štelle, bet ir pavisam pretēji. Tā ir NEREĀLI laba štelle un vienreiz pamēģinot tu vairs negribēsi kāpt virsū savam parastajam velo. Velosipēds nebrauks tavā vietā, tev ir jāminās un jābrauc tieši tāpat kā ar parasto velosipēdu, bet tas tev atvieglo mīšanos, kad tas ir vajadzīgs. It īpaši to var novērtēt tad, kad ir kāds kāpums, jo kalniņos var "easy" uzmīties, lai tālāk turpinātu braudīt braucienu. Brauciens ar elektro velo ir DAUDZ baudāmāks. Nepārliecinājām? Iedomājies, ka brauc pa superīgu ceļu un priekšā tev kalns, bet tev ir pilnīgi vienalga, jo elektro velo motors tev palīdz uzmīties kalnā tieši tāpat kā brauktu lejā no neliela kalniņa. TAS IR FATASTIKO!!!

čETRI iemesli, kāpēc pievienoties:

 1. Aktīvas dienas tepat Latvijā pie dabas
 2. Elektriskie velo
 3. Nakšņošana komfortiņā gultās
 4. Ļoti foršs maršruts

RīgaMelturiGulbeneValgaMelturi

Kas ir elektro velo?

Mūsu e-velo ir elektriskais kalnu (MTB) velosipēds, kas ir speciāli paredzēts un izcils braukšanai gan pa ceļiem, gan arī mazākiem ceļiem un meža takām. Tas ir aprīkots ar visu nepieciešamo, lai tavas brīvdienas būtu baudāmas visos iespējamos veidos. Esam dzirdējuši mītu, ka tas domTas nav domāts priekš slinkatiem un tā nav nekāda štelle, bet ir pavisam pretēji. Tā ir NEREĀLI laba štelle un vienreiz pamēģinot tu vairs negribēsi kāpt virsū savam parastajam velo. Velosipēds nebrauks tavā vietā, tev ir jāminās un jābrauc tieši tāpat kā ar parasto velosipēdu, bet tas tev atvieglo mīšanos, kad tas ir vajadzīgs. It īpaši to var novērtēt tad, kad ir kāds kāpums, jo kalniņos var "easy" uzmīties, lai tālāk turpinātu braudīt braucienu. Brauciens ar elektro velo ir DAUDZ baudāmāks. Nepārliecinājām? Iedomājies, ka brauc pa superīgu ceļu un priekšā tev kalns, bet tev ir pilnīgi vienalga, jo elektro velo motors tev palīdz uzmīties kalnā tieši tāpat kā brauktu lejā no neliela kalniņa. TAS IR FATASTIKO!!!

Ko mēs ēdīsim un kur mēs našņosim?

Piedzīvojumā nakšņosim un vakarēsim komfortā zem jumta - tas būs hotelis, hostelis, viesu māja vai tamlīdzīga naktsmītne, skatīsimies atkarībā no situācijas un iespējām, jo ne visur laukos iespējas sakrīt ar vēlmēm, bet mīkstās gultiņās būsim. Tas nozīmē, ka pēc superīgas dienas mēs nakti pavadīsim zem jumta un varēsim izgulēties. Apsolīt par 120% nevaram, bet ĻOTI centīsimies saroganizēt pirti, un iespējams arī kublu. Nu tā, lai būtu amazing vakariņš ar savējiem. Amazing, jau viņš būs tik un tā foršajā kompānija, bet vajag tā, lai būtu BOMBA!

Ēšanai pa dienu izmantosim vietējos veikalus, līdzpaņemtās maizītes vai ceļmalas cafe piedāvājumu kas nu kuram šķitīs piemērotākais un ērtākais. Pasakains pikniks kādā skaistā vietā? Yes, tas būs. Vakarā dosimies vakariņās uz kādu foršu ēstuvīti vai kopistiski pagatavosim, skatīsimies pēc situācijas un kopistiskajām vēlmēm.

Ko man vēl vajadzētu zināt?

Piedzīvojumā tu droši vari doties arī viens pats, jo mēs tev neprasīsim mistiskas piemaksas par vienvietīgu numuriņu tikai tāpēc, ka mēs tev nevaram atrast istabiņas biedru vai citu dīvainu atrunu. Tieši otrādi, ļoti daudzi brauc vieni paši un tādā gadījumā tev būs iespējams iepazīties ar jauniem draugiem 😉

Ja ir vēlme čīkstēt un būt īgnam par sīkumiem, tad šis nebūs īstais Piedzīvojums, jo tas bojā gan mikroklimatu grupā, gan garastāvokli pārejiem grupas biedriem, tāpēc mēs savos Piedzīvojumos vēlamies redzēt pozitīvus ceļotgribētājus. Grupas vadītājs "neauklēsies" ar kaprīzajiem cilvēkiem, bet tos vienkārši ignorēs, lai laiku veltītu tiem, kas vēlas baudīt Piedzīvojumu. Grupa ir maziņa, kas parasti izvēršas par ļoti draudzīgu kompāniju un tāpēc "kasīties" gribētājiem tajā nebūtu īstā vieta.

Papildus iesakām izlasīt biežāk uzdotos jautājumus.

Biežāk uzdotie jautājumi:

 • 1. Kādu attālumu ir iespējams nobraukt ar elektro velo?

  Tas ir atkarīgs no vairākiem faktoriem - no braucēja svara, no braukšanas stila un no reljefa. Ja būsi vieglāks, tad motoram būs nepieciešama mazāka jauda un baterija tērēsies mazāk līdz ar to varēsi nobraukt vairāk, bet ja būsi smagāks, tad būs pretējs efekts un elektro motoram būs nepieciešama lielāka jauda kā rezultātā attālums būs mazāks. Tieši tāpat ar reljefu, jo kalni mazāki, jo attālums lielāks, jo kalni lielāki, jo attālums mazāks. Un pats pēdējais ir braukšanas stils, mūsu elektro velo ir 3 režīmi - ekonomiskais, vidējais un sporta. Ar ekonomisko nobrauksi vairāk, ar sporta mazāk. Vidēji rēķinot elektro velo var nobraukt ar vienu uzlādi 80-100km un tas nozīmē, ka mēs esam aprēķinājuši, lai tu dienas maršrutu varētu nobraukt izmantojot elektro velo spēku. Ja tomēr velo izlādējas, tad tas nenozīmē, ka paliec ceļa malā, bet gan vari to mīt kā jebkuru parasto velo, vienīgi nebūs elektro motora palīdzība.

 • 2. Ko darīs, ja elektro velo beigsies baterija?

  Ja elektro velo izlādējas baterija ar to ir iespējams turpināt braukt minoties paša spēkiem gluži kā ar parastu velosipēdu. Vienīgi pats velosipēds ir nedaudz smagāks nekā parastais velo un tāpēc pati braukšana var šķist nedaudz grūtāka.

 • 3. Vai ir iespējams braukt pa lietu un dubļiem?

  Mūsu elektro velo ir speciāli paredzēts braukšanai pa ne pārāk piemērotiem ceļiem un neceļiem. Arī lietus tam netraucēs.

 • 4. Vai aktivitātē var piedalīties iesācēji?

  Elektro velo Piedzīvojums ir domāts ikvienam. Braukšana ar to notiek tieši tāpat kā ar jebkuru parasto velo, bet ar nelielu palīdzību kā rezultātā braukšana ar to ir DAUDZ patīkamāka. Mēs visu parādīsim un izstāstīsim kā lietot elektro velo, bet lai piedalītos Piedzīvojumā tev ir JĀMĀK braukt ar parasto velosipēdu un ievērojot ceļu satiksmes noteikumus. Mācēt nenozīmē uzkāpt un noripot dažus metrus, bet droši pārvietoties vidējā ātrumā (10-15km/h). Tas informācijai, jo mēs parādīsim kā braukt ar elektro velosipēdu, bet nemācīsim braukt ar velosipēdu.

 • 5. Vai elektro velo ir kādi ierobežojumi?

  Mums ir pieejami vīriešu un sieviešu velosipēdi. Katram no tiem ir ierobežojumi. Piemēram, svara ierobežojums. Tiem maksimālais pieļaujamais svars ir 95kg vīriešiem un 85kg sievietēm, tāpēc ja esi smagāks par šo svara ierobežojumu 95kg (vīriešu) vai 85kg (sieviešu), tad diemžēl mūsu velo brīvdienu Piedzīvojumā piedalīties nevarēs. Minimālais svara ierobežojums nav. Otrs ierobežojums ir augums. Mūsu velosipēdi ir piemēroti braucējiem ar auguma diapozonu 155-195cm. Tas nozīmē, ja tavs augums ir mazāks par 155cm vai esi garāks par 195cm, tad mūsu elektro velo tev nederēs un arī diemžēl mūsu velo brīvdienu Piedzīvojumā piedalīties nevarēs.

 • 6. Kāds ir vecuma ierobežojums?

  Mūsu elektro velo ir auguma ierobežojumi, tāpēc primāri svarīgs ir braucēja garums, bet minimālais dalībnieka vecums ir 14 gadi. Ja ir doma piedalīties ģimenei ar bērniem, tad pārliecinieties vai tiešam jūsu bērni to vēlas, jo šis ir grupas brauciens un pārējiem dalībniekiem nav jācieš dēļ tā, ka kādam bērnam uznāk besis.

 • 7. Kā es varēšu tikt uz šo pasākumu, ja man nav sava auto?

  Nokļūšana uz šo pasākumu ir ar saviem personīgajiem transportiem. Ja tev nav personīgais transports, tad mēģināsim tev saorganizēt kopā došanos ar kādu citu grupas biedru vai arī ar sabiedrisko transportu.

 • 8. Vai es varu braukt viens?

  Tu droši vari pievienoties arī viens pats. Tieši otrādi, ļoti daudzi brauc vieni paši un tādā gadījumā tev būs iespējams iepazīties ar jauniem draugiem vai varbūt pat izdosies atrast savu otru pusīti 😉

 • 9. Cik lielu somu / bagāžu varu ņemt līdz?

  Mūsu velosipēdi ir aprīkoti ar 20L izmēra velosomu (10kg kravnesība) un kur varēsi salikt visas velobrauciena laikā nepieciešamās mantas, bet ja būs nepieciešama papildus vieta, tad noderēs neliela mugursoma ar max izmēru 10L. Mēs gulēsim komfortablās naktsmītnēs ar tekošu siltu ūdeni, tāpēc nepieciešamības gadījumā drēbes būs iespējams izmazgāt. Laikapstākļiem šajā gadalaikā vajadzētu būt siltiem, tāpēc tev nebūtu nepieciešamas līdz siltās jakas un drēbes. Arī pārtiku nevajadzēs vest līdz, jo maršruta tuvumā būs gan veikali, gan ēstuves, tāpēc būs gan kur uzpildīt dzeramo ūdeni, gan paēst. Velobrauciena laikā katrs pats vedīs savas mantas BEZ pavadošā transporta vai busiņa un tāpēc iesakām kārtīgi padomāt cik daudz bagāžu vēlies ņemt līdz.

 • 10. Kā ar COVID?

  Mēs cilvēkus nešķirojam un katra paša atbildība ir potēties vai nepotēties, tāpēc arī katram pašam jāuzņemas atbildība par sevi. Protams, viss notiks tā, lai tas nav pretlikumīgi. Ņem vērā arī to, ka tev ir jāizvērtē sava pašsajūta un ar vīrusa pazīmēm šajā aktivitātē piedalīties nevarēs.

 • 11. Kā pieteikties Piedzīvojumam?

  Braucienam var pieteikties mūsu mājas lapā spiežot uz pogas "PIETEIKTIES" un aizpildot pieteikuma formu, kas atrodas zem Piedzīvojuma apraksta. Tā kā interesenti ir daudzi, bet reālie braucēji nav visi, tad Piedzīvojuma dalības apstiprināšanai ir nepieciešams avansa maksājums. Avansa maksājuma lielums ir atkarīgs no konkrētā Piedzīvojuma. Apmaksājot šo avansu tev tiek apstiprināta vieta Piedzīvojumā. Atsakoties no dalības Piedzīvojumā avansa maksājums netiek atmaksāts kā arī netiek pārcelts cita brauciena dalības apstiprināšanai.

 • 12. Cik ilgi es varu domāt, ja vēlos pieteikties?

  Domāt var tik ilgi, kamēr ir pieejamas brīvas vietas. Pēc tam varēs turpināt domāt, bet braucienā vietas vairs nebūs.

 • 13. Kā notiek līguma parakstīšana?

  Fiziska līguma parakstīšana nenotiek. Piesakoties Piedzīvojumam pēc pieteikuma formas aizpildīšanas un pirms apmaksas veikšanas ir iespējams iepazīties ar Piedzīvojuma līgumu un nepieciešamības gadījumā arī to saglabāt. Avansa rēķina apmaksa ir apstiprinajums šim attiecīgajam Piedzīvojuma līgumam.

 • 14. Vai ir iespējams līgumu parakstīt klātienē?

  Nē nav iespējams, jo mēs ĻOTI bieži laiku atrodamies piedzīvojumos ārpus Latvijas (skatīt mājas lapā Piedzīvojumu sarakstu). Vēl ik pa laikam starp Piedzīvojumiem mūs var sastapt Cēsīs.

 • 15. Kad es saņemšu detalizētāku plānu?

  Detalizētāks plāns nekā norādīts mājas lapā dalībniekiem netiek piedāvāts, tāpēc gatavoties pārsteigumiem, jo tā taču ir foršāk 😉

 • 16. Vai ir vēl kaut kas svarīgs?

  Brauciena mikroklimats un foršums lielā mērā ir atkarīgs no pašiem braucējiem, tāpēc ja tev patīk meklēt kašķi vai “pačakarēt prātu” organizatoriem un pārējiem brauciena dalībniekiem, tad šis brauciens nebūs domāts tev. Mums iepriekš ir gadījušās pāris īgnas tantes, kas visiem izbesīja, tāpēc ja arī tu nekontrolē savu garastāvokli – NEBRAUC! Grupas vadītājam VIENMĒR ir taisnība (pat ja nav) un tāpēc, ja esi nolēmis pievienoties tev nāksies viņu klausīt.

Apmaksas nosacījumi:

• Depozīta maksājums piesakoties 25EUR (personai) vietas rezervēšanai.

• Otrais maksājums 35EUR (personai) jāveic 7 dienu laikā pēc depozīta apmaksas un ne vēlāk kā līdz Piedzīvojuma sākuma datumam.

• Pilns atlikušais maksājums jāveic ne vēlāk kā 7 dienas pirms Piedzīvojuma sākuma datuma.

Tā kā mēs saņemam ĻOTI daudz pieteikumus, bet reālie braucēji nav visi, tad vieta tiek apstiprināta un rezervēta tikai pēc depozīta apmaksas.

Vecuma ierobežojumi:

• Minimālais Piedzīvojuma dalībnieka vecums 14 gadi.

• Nav maksimālais Piedzīvojuma dalībnieka vecuma ierobežojums.

Cik tas maksā?

Ja pieteiksies tagad, tad tev būs iespēja pievienoties mums šajā fantastiskajā Piedzīvojumā būs ar atlaidīti un dalības maksa ir 95 EUR. Vēlāk Piedzīvojuma dalības maksa būs 145 EUR, arī sarunāt vairs pa lēto nevarēs. Cenā ietilpst viss zemāk aprakstītais. Vietu skaits braucienā ir ĻOTI ierobežots, tāpēc neatliec pieteikšanos uz pēdējo brīdi 😉

Pirmā iemaksa piesakoties Piedzīvojumam 25EUR

Piedzīvojuma cenā IR iekļauts:

 • 2 dienu elektro velo Piedzīvojums
 • Elektro velo noma
 • Velo ķiveres noma
 • Instruktāža braukšanai ar elektro velo un tehniskais atbalsts brauciena laikā
 • Nakšņošana hotelī, hostelī, viesu mājā vai tml. naktsmītnē
 • Grupas vadītāja atbalsts grūtos un prieka brīžos
 • Velobrauciena plānošana un plāna izstrāde

Papildus izmaksas:

 • Transports uz velo pasākumu un atpakaļ
 • Dzērieni, ēdieni un uzkodas

* Mēs neesam kompleksā tūrisma pakalpojuma sniedzēji, tāpēc piesakoties ir jāveic depozīta maksājumi par Piedzīvojuma organizēšanas daļu, bet atlikušais maksājums par visiem pārējiem saistītajiem pakalpojumiem un izdevumiem ir jāveic Piedzīvojumā uz vietas.