fbpx
Ieeja klientiem
Svētdienas pārgājiens "Gar un Pa"
Brasla
Bezmaksas brīvdienu pārgājiens tepat Latvijā
 • Jūnijs 2024

  16.06.2024

  VIETU NAV

 • 1

  diena

 • BEZMAKSAS

  Piedzīvojums

 • BEZMAKSAS

  Piedzīvojums

 • Grūtība (Vidējs)

 • Pārgājiens "Gar un Pa": Brasla
 • 1

  diena

 • BEZMAKSAS

 • Grūtība (Vidējs)

  • Pārgājiens "Gar un Pa": Brasla
 • 1

  diena

 • BEZMAKSAS

  Piedzīvojums

 • Grūtība (Vidējs)

Kas tas ir?

Covid laikā lielu popularitāti ieguvu mūsu pārgājienu sērija "Gar un pa", kad kādā burvīgā mēneša svētdienā aicinājām ikvienu pievienoties mums pārgājienos tepat Latvijā. Pēc pieprasījuma sākam šo pārgājienu sēriju atkal, tāpēc te un atkal "Svētdienas pārgājiens GAR UN PA". Un tieši tāpat kā toreiz, arī šajā reizē aicinām ikvienu pievienoties. Tā ir iespēja pievienoties un doties foršā pārgājienā ne tikai rūdītiem gājējiem, bet arī iesācējiem saprast vai pārgājieni ir tavs aicinājums. Spīd saule, līst lietus vai snieg sniegs – nekas nebūs šķērslis, ja ir forši cilvēki apkārt.

Vasaras pilnbriedā dosimies pārgājienā gar un pa Braslas upes krastiem. Maršruts ar izteiktu reljefu – būs kur pakāpties augšā un nokāpt lejā. Gar Braslu aug dažādi aizsargājami augi, tostarp tāda sugas kā tumšbrūnā cietpiepe, gada staipeknis un meldru kosa, kurai šeit ir vienīgā atradne Latvijā, kā arī alās dzīvo dažādu sugu sikspārņi. Braslas krastos var redzēt iespaidīgos smilšakmens atsegumus un šis maršruts ir īpaši iespaidīgs pavasarī vai rudens lapu laikā.

INFORMĀCIJAI: Mēs saņemam pieteikumus par dalībniekiem kas nemaz nav vēlējušies piedalīties šajā pasākumā, tāpēc katrs dalībnieks var aizpildīt tikai vienu pieteikumu uz attiecīgo pasākumu ar maksimālo dalībnieku skaitu vienā pieteikumā 2 personas un pieteikumā vienam no dalībniekiem obligāti jābūt pieteikuma veicējam. Ja pieteikuma dalībnieks vēlas, lai arī draugi piesakās, tad viņam / viņiem pašiem ir jāveic atsevišķs pieteikums. Tas tāpēc, lai dotu iespēju piedalīties pasākumā tiem dalībniekiem kas to vēlas, nevis kāds uztaisa n-tos pieteikumus piesakot visus savus draugus, bērnus utml. ar domu "ja nu viņiem sagribās". Tieši tāpat padomā vai tiešām vēlies doties šajā pārgājienā nevis piesakoties tikai tāpēc, ka dalība tajā ir bez maksas.

PIECI iemesli, kāpēc pievienoties:

 1. Aktīva brīvdiena pie dabas pa skaistām vietām
 2. Organizēts un plānots pārgājiens ar grupu
 3. Pikniks pie dabas ar desmaizēm, siermaizītēm un tēju
 4. Lēnām bez steigas baudot
 5. Forši un motivējoši grupas biedri

RīgaBrasla (A3 šoseja)

Kāds ir aptuvenais plāns?

 • KAD?

  Sākam 16. jūnijā plkst. 10:00, bet vēlams ierasties vismaz 10-15min pirms

 • CIK ILGI?

  Plānotais finiša laiks līdz 16:00, bet viss atkarīgs no mūsu iešanas ātruma un sviestmaizīšu daudzuma

 • KUR TIEKAMIES?

  A3 šosejas Braslas tilts

 • CIK GRŪTI?

  Vidēji grūts (ceļš, bezceļš, takas, brikšņi)

 • CIK DAUDZ IESIM?

  Aptuveni 17km (apļveida līdz Braslas ietekai Gaujā un atpakaļ pa mežiņu)

 • KAS LĪDZI?

  Laikapstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi, pusdienu našķi un maizītes, dzēriens (tēja, kafija, ūdens)

Ko man vēl vajadzētu zināt?

Piedzīvojums nav ekstrēmi sarežģīts un nav arī pastaiga pa Vecrīgu. Klintīs nekāpsim un 100km dienā neiesim, bet tā kā visu laiku pārvietosimies "uz priekšu", tad jābūt spējīgam nest savu ceļojuma somu bez īdēšanas un neapmierinātības.

Šie mūsu pārgājieni ved gan pa takām un ceļiem, gan arī pa pilnīgiem bezceļiem, kur nav ne takas, ne vispār iespējams kāds dzīvē tur ir gājis, tāpēc rēķinies, ka varētu būt brikšņi nātres, kādā vietā jāšķērso upe pa pārkritušu koku vai arī jāprien līdz viduklim ūdenī. Šis pārgājiens ir tāds, kuru ejot liekas grūti un viegli reizē. Tas nav tendēts uz smuku vietu apskati, bet vairāk uz pašu iešanu un sevis izaicināšānu.

Papildus iesakām izlasīt biežāk uzdotos jautājumus.

Biežāk uzdotie jautājumi:

 • 1. Kas man nepieciešams līdz?

  Vispirms tev ir nepieciešams saģērbties atbilstoši laikapstākļiem. Laikapstākļiem atbilstoši saģērbties nozīmē paskatīties laika prognozē dienu pirms pārgājiena un attiecīgi sagatavot apģērbu. Ja līst lietus, tad apģērbs kas pasargās no lietus, bet ja spīd saule, tad tā, lai nebūtu karsti vai aukstuma gadījumā auksti utt. Tālāk skaties, lai tev būtu ērti. Ļoti svarīga pārgājiena sastāvdaļa ir apavi. Ar speciāliem pārgājena apaviem, tev būs ērtāk, bet tas nenozīmē, ka tev tagad ir jāsprien uz veikalu un tādi jāiegādājas. Vari vilkt sporta apavus, kurus nav žēl nosmērēt un ļoti svarīgs elements ir neslidenā zole. Zāles sporta apavi nederēs. Ziemā pievērs uzmanību cimdiem un apaviem vislielāko uzmanību, jo salt pārgājienā galīgi nav forši. Pārgājiena laikā pa ceļam būs piknika pauzes (viena vai vairākas atkarībā no iešanas), kuras laikā ieturēsimies katrs ar sev līdz paņemto ēdienu un uzkodām. Dzeršanai paķer līdz kādu kafiju vai tēju termosā un ūdeni. Ugunskurs un ēdiena sildīšana nav paredzēta.

 • 2. Kā mēs nokļūsim uz Piedzīvojumu un atpakaļ?

  Uz Piedzīvojuma sākumu nokļūšana ir ar saviem privātajiem transportiem. Ja tev nav savs privātais transports, tad ir iespējams doties ar sabiedrisko transportu. Mēs noteikti mēģināsim saorganizēt un palīdzēt, lai tie kas brauc ar savu transportu paķer pa ceļam tos, kas ar privāto transportu nedodas, jo tādā veidā ir iespējams dalīt degvielas izmaksas (win-win).

 • 3. Vai pārgājienā var piedalīties bērni?

  Mums ļoti patīk bērni un mūsu pārgājienos mēdz piedalīties arī bērni, bet primāri šis pārgājiens domāts pieaugušajiem, tāpēc iesakām novērtēt bērna spēju robežas veikt šo pārgājienu, lai tādēļ neciestu vai netraucētu kvalitatīvi baudīt pārgājienu citiem dalībniekiem. Pārgājiena iešanas ātrums ir vidējs.

 • 4. Vai var ņemt līdz suņus?

  Jā, esam draudzīgi suņiem un var ņemt līdz suņus, bet saimniekam katram pašam ir jāuzņemas atbildība par savu suni un to attiecībām pret citiem pasākuma dalībniekiem vai suņiem. Sunim obligāti līdz jābūt pavadai, lai nepieciešamības gadījumā to izmantotu. Neatbildam, ja pasākumā laikā suns pazūd un pasākums šādā gadījumā netiek apturēts.

 • 5. Kā pieteikties Piedzīvojumam?

  Braucienam var pieteikties mūsu mājas lapā spiežot uz pogas "PIETEIKTIES" un aizpildot pieteikuma formu, kas atrodas zem Piedzīvojuma apraksta. Tā kā interesenti ir daudzi, bet reālie braucēji nav visi, tad Piedzīvojuma dalības apstiprināšanai ir nepieciešams avansa maksājums. Avansa maksājuma lielums ir atkarīgs no konkrētā Piedzīvojuma. Apmaksājot šo avansu tev tiek apstiprināta vieta Piedzīvojumā. Atsakoties no dalības Piedzīvojumā avansa maksājums netiek atmaksāts kā arī netiek pārcelts cita brauciena dalības apstiprināšanai.

 • 6. Pieteicos, ko tālāk?

  Pēc pieteikšanās piefiksē un rezervē sev šos datumus, kā arī lēnām sāc gatavoties Piedzīvojumam. Tikšanās vieta un laiks ir norādīti šī Piedzīvojuma aprakstā. Izmaiņas tam ir reti, bet ja tomēr gadās, tad tiksi painformēts pa e-pastu. Ja ir kādi papildus jautājumi vai neskaidrības, tad sazinies ar mums mums pa kādu no saziņas kanāliem kas norādīti mūsu mājas lapas kontaktu sadaļā. Mums visērtākais saziņas veids ir whatsapp, kuru atradīsi mūsu mājas lapā. Ja mums būs nepieciešams grupai nodot info pirms vai Piedzīvojuma laikā kopistiski, tad izveidosim whatsapp grupu ērtākai komunikācijai. Citādi tiekamies Piedzīvojumā norādītajā vietā un laikā.

 • 7. Cik ilgi es varu domāt, ja vēlos pieteikties?

  Domāt var tik ilgi, kamēr ir pieejamas brīvas vietas. Pēc tam varēs turpināt domāt, bet braucienā vietas vairs nebūs.

 • 8. Kā ar COVID?

  Mēs cilvēkus nešķirojam un katra paša atbildība ir potēties vai nepotēties, tāpēc arī katram pašam jāuzņemas atbildība par sevi. Protams, viss notiks tā, lai tas nav pretlikumīgi. Ņem vērā arī to, ka tev ir jāizvērtē sava pašsajūta un ar vīrusa pazīmēm šajā aktivitātē piedalīties nevarēs.

 • 9. Vai ir vēl kaut kas svarīgs?

  Brauciena mikroklimats un foršums lielā mērā ir atkarīgs no pašiem braucējiem, tāpēc ja tev patīk meklēt kašķi vai “pačakarēt prātu” organizatoriem un pārējiem brauciena dalībniekiem, tad šis brauciens nebūs domāts tev. Mums iepriekš ir gadījušās pāris īgnas tantes, kas visiem izbesīja, tāpēc ja arī tu nekontrolē savu garastāvokli – NEBRAUC! Grupas vadītājam VIENMĒR ir taisnība (pat ja nav) un tāpēc, ja esi nolēmis pievienoties tev nāksies viņu klausīt.

Vecuma ierobežojumi:

• Minimālais ieteicamais Piedzīvojuma dalībnieka vecums 10 gadi.

• Nav maksimālais Piedzīvojuma dalībnieka vecuma ierobežojums.

Cik tas maksā?

Šajā pārgājienā nav dalības maksa jeb tas ir BEZ MAKSAS un grupas vadītājs to vadīs brīvprātīgi pret ziedojumiem jaunu svētdienas pārgājienu izveidošanai. Tas nenozīmē, ka tev obligāti kaut kas būs jāatstāj, bet priecāsimies par tavu novērtējumu kāda eiro izteiksmē kā pateicību par ieguldīto darbu. Ja esi nolēmis doties šajā pārgājienā, tad piesakies laicīgi, jo vietu skaits ir ĻOTI ierobežots un tāpēc neatliec pieteikšanos uz pēdējo brīdi. Pieteikšanās notiek caur pieteikuma formu spiežot uz pogas "Pieteikties" un ir tāpēc, lai kontrolētu dalībnieku skaitu kā arī būtu kontakti, ja gadījumā nepieciešams sazināties ar dalībnieku pirms pārgājiena vai pēc tā.